середа, 4 березня 2015 р.

Лижний похід в Карпатах в лютому 2015р.


Ходили лижний похід в Карпатах з 14 по 22(23) лютого під моїм керівництвом (одиничку). У порівнянні з минулим моїм лижним походом на новий рік це таки був повноформатний лижний похід, а не похід з лижами :)
Льоша розсікає на лижах

Маршрут:

с.Бистриця- перевал Легіонів - долина р.Плайська - долина р.Бистрик - дол.р.Лімниця - с.Осмолода - дол.р.Молода - пол.Гича -  вододільний хребет - пер.Торунський - хребет до г.Гнилище - г.Велкий верх - Славське.

Коротко про це:


Погода радувала: вночі було не холодніше -15 (може й холодніше було, але не заміряно), вдень на сонечку зовсім лафа і тільки зовсім трохи було підлипу.
В цілому майже весь похід сонячно і майже без опадів.

Снігу в цілому достатньо було - ми навіть з точки старту поїхали і так на лижах і пересувалися там де не було закатано машинами (а в останні 2 дні - снігоходами), а такого було порівняно мало: за перші 3 дні наприклад 2-3 км із 25-и (в другий і третій день було досить переалазів по долині Плайскої.

В районі Осмолоди очікувано що освоювали прийоми носіння лиж і "жучіння" - так як там по долинах закатана дорога. Але вже вище Піскаського лісництва чекала вона - недобудована лісоробна дорога із нетронутим і незанастованим снігом - тільки ти, лижі і лижня і той парень/дівчина який її робить попереду тебе. Ну або ти той самий хто ріже лижню в свіжаку. КАЙФ короче кажучи :)  І головне що так не раз і не два за похід :)

А далі по хребтам через Торунський перевал до Високого верха переважно на лижах.

Якщо хтось буде йти по нашому маршруту - зверніть увагу на траверс Вишківського Горгана. Назва самодостатня: не дивлячись на те що через нього проходить аж 2 маркованих маршрута в комплекті вам надаються:
участки молодняка ще не марковані і не прорізані,  досить круті підйоми із напряжними неочевидними зимою маневрами, непогані крутенькі спуски, все це приправлено зачастую снігом "по розвилку і вище", благо в лютому він уже злежаний і ногами тропиться "більш- менш". Чого ногами? бо це той випадок і пішки фігово і на лижах не дуже (бо ще й адский підлип був). Так і довелося пройти немалу частину підйому не на лижах :( 
Короче кажучи вимотались в цей день суттєво.

В останній день активної частини порадували "матрасників"  на гірсколижному курорті "Захар Беркут" спуском на туристичних лижах із рюкзаками по чорній трасі:)

Так як у нас залишався ще один запасний день, то ми скинули дверку від Камаза  рюкзаки та одягли карвінгові лижі із гірскими кріпленнями і гірсколижні боти і поїхали кататься на тростян.

За цей день умудрилися зламать орендовану лижу, я собі зуба карманкою (!) і ще багато чого:)  Але покаталися по чорних трасах вже як напівцивільні люди (напів бо наш одяг контрастував із оточуюючими :)

Короче в цьому поході було все як треба:
  • Походне пересування на туристичних лижах по вміру жорсткому рель’єфу: були і торування лижні і впавші дерева, і по річці йшли, по пухляку спускалися, підлип, тормозілки, по замерзлій колії фігачили ...
  • Лижі носили на собі і тягали на жучкі (в тому числі в молодняку)
  • як мінімум -15 морозу на ночівлях, але пічка рулить :)
  • легенький вітерець на хребті зловили (день туди-сюди і ми мабуть вляпалися б, а так повезло)
  • Навалялися сушин, попробували кострову сітку і тросік 
  • гітара, поломана і починена на ПВД, поломана і починена скотчем в поході... І таки грали,  і таки співали
  • катання на гірсколижному курорті в якості бонуса.

Немає коментарів:

Дописати коментар